AUDIO FARNOST – Rádio farnosti? Tak trochu.

Milí farníci, již jste se asi setkali, že některé kostely mají živý videopřenos ze mše svaté. Delší dobu jsem přemýšlel o něčem podobném v naší farnosti. Nechtěl jsem ale přenášet obraz ale zvuk. Udělat takové „Farní rádio“, které by si jednoduše mohli doma zapnout ti, kteří nemohou být v kostele, ale přitom chtějí prožít mši svatou s námi. Jsem totiž přesvědčený o tom, že pro starší lidi bude jednoduší zapnout dálkovým ovladačem internetové rádio a hned poslouchat, než v případě videopřenosu zapínat počítač, najít tu správnou webovou stránku, spustit přenos a ještě přemýšlet, kde se u toho počítače zapíná zvuk. Myslel jsem, že dostat zvuk do vašich domovů bude jednodušší než videopřenos. Ale ukázalo se, že to není vůbec snadné. Bylo několik problémů, které to neumožňovaly. Kostel nebyl připojený na internet a neexistovalo jednoduché řešení na přenos zvuku ze zesilovače do internetového rádia. Když jsem se o tom zmínil před svým bratrem, který je farářem v Přerově, nápad se mu zalíbil a začal také přemýšlet o tom, jak to udělat. A objevil zařízení, které našim požadavkům vyhovuje. Pak už stačilo připojit kostel k internetu (to zařídila firma Turbonet) a pokusit se audiopřenos zprovoznit. A podařilo se. Zatím si můžete „Farní rádio“ pustit na webu farnosti v odkazu Audio Farnost. Brzy bude k dispozici Android aplikace, takže si přenos budete moci pustit kdekoli ze svého mobilu. A také již mám vyzkoušené internetové rádio, které by mohlo posloužit zvláště starým a nemocným u vás doma. Co k tomu potřebujete? Abyste u vás doma měli internet a WIFI s dostatečným signálem na místě, kde rádio bude umístěné. Cena internetových rádií se pohybuje od 3 000 Kč výše. Objevil jsem rádio firmy RenkForce (RF-IR-MONO1) za 1 300 Kč. Ceně odpovídá také technické a zvukové provedení, ale pro „Farní rádio“ dostačuje. Pokud byste pro své prarodiče chtěli „Farní rádio“ pořídit, tak se mi ozvěte, rádio přinesu a přímo u vás doma nastavíme a vyzkoušíme. Myslím, že to může být velmi užitečný dárek pro vaše nemocné blízké, kteří rádi chodili do našeho kostela a teď, když už nemohou, budou vděční, že budou mši svatou slyšet.

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny